Селище Недригайлів

      Недригайлівська селищна рада утворена в 1964 році, площа 6500,14 га в т.ч.: земель державної та комунальної власності  2951,71 га, земель приватної власності 3548,43 га.

      До складу селищної ради входить 5 населених пунктів:

№ п/п

Назва населеного пункту

Кількість наявних господарств

Кількість зареєстрованих осіб

1.

смт. Недригайлів

2232

5723

2.

с.Вакулки

46

84

3.

с.Віхове

115

301

4.

с.Луки

44

105

5.

с.Пушкарщина

31

27

 

Всього:

2468

6240

 

     Центр селищної ради – смт Недригайлів, розташоване в Південно-західній частині Сумської області, в центрі району на березі р. Сула, за 72 км. від обласного центру міста Суми та за 33 км. від найближчої залізичної станції міста Ромни. Через селище проходить автомобільна дорога державного значення Суми-Київ.

      Ще в часи Київської Русі територія, на якій зараз розташований Недригайлів, тісно межувала з літописним городищем Попаш, але точних даних про поселення на цій землі не збереглося.

      Перша згадка про Недригайлів датується 1632 роком. Саме в цьому році він був вперше картографічно зафіксований. Заснований він був  переселенцями – вихідцями з Наддніпрянської України.

      До 1647 року містечко перебувало в складі Речі Посполитої, а потім відійшло до Московського царства. З початку 50-х років ХVІІ ст. Недригайлів стає сотенним містечком Сумського козацького полку.

       Переважну більшість становили державні селяни, які займалися землеробством, розведенням худоби, бджільництвом, торгівлею, млинарством, різними ремеслами. В ХVІІІ – ХІХ ст.. значного розвитку набуло вирощування тютюну.

      До початку ХVІІІ ст. на території містечка стояли три дерев'яні фортеці

      Наприкінці 1708 року недригайлівці двічі відбили напади шведських військ, за що отримали подяку від російського царя Петра 1.

       З просуванням кордонів все далі від Недригайлова він з часом зовсім втрачає військові функції.

        5 січня 1923 року Недригайлів став районним центром Роменської округи, а в лютому 1939 року Недригайлів, як і весь район увійшов до складу новоствореної Сумської області.

     В 1962 році відкрито пам»ятник Т.Г.Шевченку.

     В 1963 році в Недригайлові утворено один колгосп ім.. Дзержинського.

     У 1959 році на плодоконсервному заводі в Недригайлові здали в експлуатацію цех по виробництву консервованих огірків та помідорів.

      У 1960 році тут налагоджено лінію по виробництву консервованого горошку, встановлено автоматичні сушильні апарати. В 1961 році в селищі став до ладу маслозавод, потужністю 50 тонн молока на добу.

      Період 60-70 р.р. став часом архітектурної розбудови райцентру. Споруджується нове приміщення школи, кінотеатр, магазини, інші будівлі.

       30 травня 1958 року Недригайлів отримав статус селища міського типу.

       У 1976 р. утворено спеціалізований радгосп «Недригайлівський», який мав овочевий напрям виробництва.

      У 1980 р. стали до ладу корпуси вищого професійного училища № 41, яке готувало спеціалістів для сільського господарства.

      У 1986 р. в Недригайлові відкрито культурно-спортивний комплекс.

      У 1987 р. розпочату газифікацію райцентру.

      У 1995-1996 р.р. радгосп «Недригайлівський» реформовано у СЗАТ «Недригайлівське».

      У 1991 р. реставрована та розпочала роботу Митрофанівська церква.

      В 2000 році вийшла друком книжка «Історія Недригайлова», яка охоплює період з найдавніших часів і до наших днів.

       На території Недригайлівської селищної ради розташовані і працюють ПАТ «ППР «Посульський», філія «Недригайлівський райавтодор», КП «Недригайлівводосервіс».

       Заклади освіти: Недригайлівська ЗОШ І-ІІІ ст., дошкільний навчальний заклад ясла-садок «Барвінок», ДПТНЗ «Недригайлівське ВПУ».

      Бібліотеки: центральна районна бібліотека, центральна дитяча бібліотека.            

      Заклади охорони  здоров'я:  Недригайлівська ЦРЛ, КЗ «Недригайлівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», Віхівський ФП.

      Заклади культури: районний краєзнавчий музей, районний будинок культури, Віхівський СК, Пушкарський СК.

       КЗ «Недригайлівський культурно-спортивний комплекс «Колос». Загальна площа КСК становить близько 7 га.

       Торгівельне обслуговування жителів селищної ради здійснюють близько 30 підприємств різних форм власності, переважно приватної. Працюють пункти по ремонту та пошиву одягу, взуття, 5 приватних перукарень, 2 пункти по ремонту годинників, 2 приватні пункти по наданню фото послуг, пункти по ремонту холодильників і теле-радіоапаратури, меблеві магазини.

      В смт. Недригайлів розміщені пам'ятники історії та культури: пам'ятник Т.Г.Шевченку, Меморіальний комплекс, могила загиблим воїнам (меморіал Пам'яті і Слави), пам'ятний знак загиблим комсомолкам, могила мирним жителям, розстріляним у роки Великої Вітчизняної війни. Своєрідним музеєм під відкритим небом можна назвати Меморіал Пам'яті і Слави, де алея Пам'яті і Скорботи увіковічнює пам'ять жертв голодомору, політичних репресій, подвиг партизан і підпільників, мужність ліквідаторів чорнобильської трагедії і наших земляків, які загинули в Афганістані  та в зоні АТО.

      Почесні громадяни селища Недригайлів: гвардії генерал – лейтенант Русіянов І.М., Демченко М.Ю.